0.00

לפני קניית כספת כדאי לדעת

בין אם אתם מתעניינים בכספת בית או למשרד ובין אם אתם חושבים לרכוש ארון קודש כספת, כדאי שתקראו את כתבה הבאה

כספת נועדה לשמור על חפצי ערך יקרים כמו כסף מזומן, תכשיטים, מסמכים חשובים ועוד. לכן, נעשה בכספת שימוש הן בבית העסק והן בבית. אלו הקטגוריות המובילות וסביבן מתרכזת תעשיית הכספות .

עלות כספת בודדת מתחיל בכמה מאות שקלים ויכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים. תלוי בכמה פרמטרים שעליהם נרחיב בהמשך. מכיוון שעלות הכספת יקרה ואנו מעוניינים שההשקעה תשתלם, לכן, עלינו לבדוק את הדברים הבאים בעת קניית כספת.

כספת CMייעוד הכספת ותוכנה

ראשית עלינו להגדיר את השימוש בכספת : לשימוש ביתי או בבית העסק ואת הערך הביטוחי הנדרש. במידה ואנו יודעים שאנו מעוניינים בכספת לעסק. לדוגמא, כספת קטנה עבור מנהל העסק, תתאפיין במידות ובמשקל נמוך וכן תעוצב בהתאם למיקום הכספת במשרד. יש אפשרות להסוות את הכספת בקיר המשרד או בתוך כוננית ספרים או מאחורי תמונה ועוד. באם יוסלקו בה גם מסמכים חשובים, מומלץ ללכת על כספות חסינות אש. ישנם דגמים שונים שמשלבים מנגנוני בטחון מתקדמים נגד פריצה ונגד חדירת מים ואש.

אם ייעוד הכספת לשימוש ביתי, קרוב לוודאי שהיא תשמש לאחסון משולב של כסף ותכשיטים ומסמכים יקרים. לכן רצוי לבחור בכספת כבדה במידות המותאמות למיקום הכספת ובה שילוב של מנגנוני הגנה והסוואה מפני פריצה. יש סוג מסוים בכספות ביתיות שהן פשוטות יותר ונועדו לאחסן נשק אישי או פריטים בודדים לשימוש יומי. ייתכן שלא תצטרכו לרכוש כספת יקרה ותוכלו להסתפק בכספות קטנות המותאמות לכך.

סוגי כספות לפי מפרט טכני

יש מגוון קטגוריות של כספות. רובם מאופיינות במפרט טכני ייעודי. בכספות היקרות יש שילוב של כל הטכנולוגיות השונות על מנת להקשות על פריצה ולהגן על תכולת הכספת.

ישנם כספות המאופיינות בגוף כספת עשוי מפלדה בעובי שמתחיל ב3 מ”מ. דלת הכספת בדרך כלל עבה יותר מגוף הכספת ומשולב בה מנגנון נעילה מכני או דיגיטלי או קומבינציה (חוגה). קיימות כספות שמשולב בהם גם מנעול דיגיטלי/קומבינציה וגם מפתח חירום, הנוצרים את מערכת הבריחים. משקוף הדלת והבריחים בנויים באופן שמקשה על פריצה.

קיימות כספות ברמת מיגון משופרת שמתאפיינות בעובי דפנות מחוזקות בשילוב פלדה ויציקת בטון וכן בשילוב מנגנוני הגנה מפני פריצה, כמו: מלכודות זכוכית, לוחות פלדה נגד קידוח ועוד. גם מערכת הנעילה איכותית יותר ומערכת הבריחים גדולה בהתאם לגודל הכספת.
bs2קיימות סוג כספות כבדות שמתאפיין בדפנות פלדה כפולות וביניהם יצוק בטון מיוחד למניעת פריצה ומגינות גם מפני שריפה ועוד. אליהם נוסף מנגנון נעילה משולב, משקופים ודלת עם צירים הבנוי באופן מיוחד, למניעת פריצה. בקטגוריית הכספות הכבדות יש כספות כבדות מאוד ומאובזרות בכל אמצעי ההגנה הקיימים. כאשר חלק ממערכת ההגנה של הכספת הינו משקלה הרב, המצריך משאית עם מנוף להובלת הכספת למיקומה הסופי.

תקן בטיחות עבור חברות הביטוח

חשוב לדעת! ישנם כספות בשוק שאינם עומדות בתו תקן בטיחות ואינן עומדות בדרישות המשטרה וחברות הביטוח. בעת רכישת כספת, דירשו אישור מהמשווק/יצרן /מתקין שהכספת עומדת בדרישות הביטוח. ואם הזכרנו את המתקין, חשוב לוודא שלמתקין יש אישור לעסוק בכך. כמו”כ עניין האמינות והדיסקרטיות חשובה לא פחות מאיכות הכספת.

לסיכום, אנו ממליצים לפנות רק למתקין מוסמך ועדיף לרכוש משווק כספות מוכר עם וותק של שנים רבות בתחום. לא להתבייש להרים טלפון ולקבל ייעוץ חינם שיסייע לכם בבחירת כספת מתאימה לבית או לעסק.

לייעוץ והזמנות יו-סייף כספות, אתם מוזמנים ליצור קשר: 077-5116070